top of page

KAŞ KALDIRMA

Yıllardır gerek cerrahi, gerekse ameliyatsız girişim olarak birçok yöntem denenmiş olmasına rağmen, bugün en etkili kaş kaldırma yöntemi kalıcı iplerle yapılandır. Kalıcı iple kaş kaldırma bir ameliyatsız estetik yöntemidir. Kalıcılığı 3 - 7 yıldır. 

Infinite - Thread kalıcı iplerle yapılan kaş askısı lokal anestezi altında gerçekleşir, yaklaşık 20 - 30 dakika sürer. 

İşlemden önce ilk yapılan, iplerin yerleştirileceği konumu ve kaşlara verdiği şekli ayna karşısında hastayla birlikte belirlemektir. Tabii ki, hastanın en beğendiği kaş şekli seçilir. Daha sonra iplerin geçeceği bölgeye lokal anestezi yapıldıktan sonra ipler yerleştirilir. Sonrasında hasta oturtularak iplerin, her iki kaş simetrik olacak şekilde gerginliği ayarlanır. Herhangi bir kesi yapılmadığı için dikiş ya da yara izi de yoktur. 

Infinite - Thread kalıcı iplerle kaş kaldırma, tek başına ayrı olarak yapılabileceği gibi, iple yüz germe işlemiyle kombine olarak da uygulanabilir. 

Kaş kaldırma sonrasında birkaç gün boyunca oluşabilecek ödemi sınırlamak amacıyla 5 - 10 dakika kadar işlem bölgesine soğuk uygulaması yapılmaktadır. 

Kaş askılama öncesi hazırlık

Kalıcı ip askı ile kaş kaldırma özel bir ön hazırlık gerektirmemesine rağmen işlemden 15 gün öncesinden itibaren başta Aspirin olmak üzere, anti-inflamatuar ilaçlar, Omega-3 kapsülleri gibi kan sulandıran tüm ilaç ve besin destekleyiciler bırakılmalıdır. 

Kaş kaldırma işlemi sonrası

Kaş kaldırma işleminden 2 - 3 gün sonra alın ve üst göz kapaklarında ödem olabilir ve yaklaşık 1 hafta içinde azalarak kaybolur. Uygulamanın ertesinde 1 - 2 gün boyunca gerginlik hissi ve hafif ağrı olursa basit ağrı kesiciler yeterli olacaktır. 

3 -  4 gün boyunca makyaj yapmamanız önerilir. Duş almanızda, döğüş sporları hariç spor yapmanızda bir sakınca yoktur. Uygulama ertesinde özel bir uyuma pozisyonu gerekmez. 

bottom of page