top of page
Ara
 • Yazarın fotoğrafıOp.Dr. Cem Zeybek

Infinite - Thread® ile ameliyatsız yüz germe


Infinite - Thread®, yüz ovalinin bozulması, boyunda sarkma, derinleşmiş nazolabial oluk, gıdı sarkması, belirginliğini kaybetmiş elmacık kemikleri gibi yüz yaşlanması sorunlarına çözüm getiren kalıcı ip askı yöntemidir. Etkili bir kaş kaldırma tekniği olarak da kullanılır. Lokal anestezi altında uygulanır ve kalıcılığı 3 - 7 yıldır. Infinite - Thread® ile ameliyatsız yüz germe işlemi, konulacak ip sayısına göre 40 dakika ile 1,5 saat arasında sürmektedir.


60 - 65 yaşlarına kadar ve yüzdeki sarkma çok fazla değilse, yüz-boyun germe ameliyatına başarılı bir alternatif oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra, yüz-boyun germe ameliyatı esnasında da kullanılabilmesi ile de bu ameliyatın performanısını ve kalıcılığını arttırmaktadır. Infinite - Thread® kalıcı ip askısının içi polyester, dışı silikon materyelden yapılmıştır. Bu materyeller, 50 yıldır tıbbi implantlarda kullanılan, güvenilirliklerini kanıtlamış malzemelerdir. Bu kalıcı askılama yöntemini taşıyan kişilerde hayatları boyunca herhangi bir sağlık problemi nedeniyle MR, bilgisayarlı tomografi gibi tanı yöntemleri de sorunsuz kullanılabilmektedir.


Sonsuzluk askısı olarak da bilinen bu kalıcı iple yüz germe yöntemi hem erkeklerde hem de kadınlarda uygulanmaktadır. Yüz germe ameliyatı, sigara içen kişilere sigarayı ameliyattan en az 2 ay öncesinde bırakmadan uygulanamazken, Infinite - Thread® uygulamadan önce sigarayı bırakmayı ya da azaltmayı gerektirmez.


Avantajları arasında herhangi bir yara izi bırakmaması, genel anestezi gerektirmemesi, çok hızlı bir şekilde işe ve sosyal hayata dönülebilmesi de sayılabilir.


Infinite - Thread® ile ameliyatsız yüz germe, uygulama esnasında ve sonrasında ağrılı bir işlem değildir. Hastanede yatmayı da gerektirmez. İşlem sonrasındaki birkaç gün boyunca oluşabilecek hafif ağrı ve/veya gerginlik hissi paracetamol (Parol®, Minoset Plus®) gibi basit ağrı kesicilerle kolaylıkla kontrol altına alınabilir. İlk hafta şakaklarda ve elmacık kemikleri bölgesinde ödem oluşabilir. 2. hafta başında ödemler tamamen kaybolur.


Infinite - Thread® Lift öncesinde dikkat edilmesi gerekenler


Bu kalıcı ip askı yöntemi, uygulamadan önce herhangi bir ön hazırlık dönemi gerektirmez. Ancak Aspirin® ya da benzeri bir kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız, uygulama öncesi ilk görüşme sırasında bunu doktorunuza mutlaka söylemelisiniz. İşlemden 15 gün öncesinde de kan sulandırıcı ilaç ve eğer besin destekleyici olarak kullanıyorsanız Omega-3 kapsülleri bırakılmalıdır.


Infinite - Thread® Lift kimlere yapılamaz ?


 • Çok sarkmış ve elastikiyeti bozulmuş ciltlere,

 • Yüzünde çok fazla derin oluk ve kırışıklıkları olanlara,

 • Ciddi kilo fazlalığı olanlara,

 • Yüzünde aktif akne ya da herhangi bir enfeksiyonu olanlara,

 • Kontrol altında olmayan diyabeti olan kişilere,

 • Kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olanlara,

 • Daha önce Artecol®, Dermalive® gibi ana maddesi Metakrilat olan ya da Bio-Alcamid®, Aquamid® gibi ana maddesi Poliakrilamid olan kalıcı dolgu yaptırmış kişilere

Infinite - Thread® Lift yapılmamalıdır.


Bu durumda, çok sarkmış ve cilt elastikiyeti bozulmuş kişilere yüz-boyun germe ameliyatı, yüzünde çok fazla derin oluk ve kırışıklıklar olan kişilere de karbondiyoksit fraksiyonel lazer ya da derin kimyasal peeling yapılması daha uygun olacaktır.


Infinite - Thread® Lift yapılmadan hemen önce neler yapılması gerekir ?


 • Eğer saçlarınızı boyuyorsanız işlemden birkaç gün önce (en geç işlemden 2 gün önce) saç boyası yaptırabilirsiniz.

 • Uygulamadan önce herhangi bir anti-inflamatuar ilaç (Cataflam®, Voltaren®, Apranax® gibi) almamanız önerilir.

 • Uygulama sabahı, kliniğe gelmeden önce duş alıp saçlarınızı şampuanlamanız gerekir.

 • İple yüz germe işlemi sırasında tok karna olmanız önerilir.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page