top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıOp.Dr. Cem Zeybek

Scarlet-S veya Altın iğne nedir ?


Scarlet-S altın iğne radyofrekans ile ameliyatsız yüz germe-Op.Dr.Cem Zeybek
Scarlet-S - Altın iğne radyofrekans-Dr Cem Zeybek

Altın iğne olarak da bilinen Scarlet-S, cilt gençleştirme işlemlerinde kullanılan bir radyofrekans cihazıdır.


Scarlet-S nasıl çalışır ?


Bir iğneli radyofrekans cihazı olan Scarlet-S, kare şeklinde bir başlık üzerinde yer alan 25 adet çok küçük iğneye aktarılan radyofrekans enerjisiyle cildin ihtiyacına göre programlanabilen modlarda deri tabakalarının 0,5 mm ile 3,5 mm arasındaki derinliğine inerek çok kısa sürelerle kontrollü ısı verir. Bu ısı, cildin orta tabakası dermis'deki kollajen adlı maddenin yıkımına neden olur. Yıkıma uğrayan kollajen vücut tarafından daha güçlü bir şekilde tamir edilir. Dolayısıyla altın iğnenin uygulandığı bölgede sıkılaşmış, daha elastik, daha genç görünümlü ve daha gergin bir cilt dokusu elde edilir.


Scarlet-S radyofrekans cihazının altın iğne adıyla anılmasının sebebi cihazın her hastada değişen tek kullanımlık başlığındaki 25 adet çok ince iğnenin radyofrekans enerjisini daha iyi ileten bir metal olması nedeniyle altın ile kaplanmış olmasıdır.


Scarlet-S ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biridir. Bunun yanı sıra akne izi, sarkık gıdı, boyun kırışıklığı, kol sarkması (kol içi), vücudun karın, kalça, dekolte bölgesi gibi herhangi bir yerindeki cilt sıkılaştırma işlemleri, çatlaklar, yara izi tedavisi için de kullanılmaktadır. Altın iğne radyofrekans her türlü cilt tipinde erkek ve kadınlarda kullanılabilir.


Altın iğne uygulaması nasıl yapılır ?


Scarlet-S altın iğne ilk seanstan itibaren ciltte olumlu değişiklikler yaratmasına rağmen ideal sonuç için genellikle 1 ay arayla 3 seans olarak uygulanmaktadır. Gıdı, boyun, yüzün alt kısmı, güneş hasarı olan dekolte bölgesi bazı durumlarda yine 1 ay arayla olmak üzere 5 seans uygulama gerektirebilir. Ancak 5 seans gerektirebilen bölgelerde bile 3 seansta çok net şekilde belli olan cilt gençleştirme sağlanabilmektedir.


Altın iğne tedavisi seans başına ortalama 30 - 40 dakika sürmekte ve uygulama öncesi günlerde herhangi bir hazırlık gerektirmemektedir. Uygulamadan 20 - 30 dakika öncesinde makyajı silinmiş cilt üzerine lokal anestezik etkili bir krem sürülmekte ve yaklaşık yarım saat sonra bu krem silinip Scarlet-S cilt gençleştirme uygulamasına geçilmektedir. Lokal anestezi etkili krem sürüldüğünden hem uygulama hem de uygulama sonrası tamamen ağrısızdır. Altın iğne uygulamasından sonra yaklaşık 2 - 3 saat boyunca uygulama bölgesinde hafif bir kızarıklık olmakta ve bu kızarıklık herhangi bir önlem ve tedavi gerektirmeden kendi kendine geçmektedir. Yani Scarlet-S bir iş kaybı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir cilt gençleştirme yöntemidir.


Scarlet-S uygulaması kimlerde yapılamaz ?


Altın iğne radyofrekans uygulaması ;

  • Kalp pili olan kişilerde,

  • Hamile ya da emziren kadınlarda,

  • Uygulama bölgesinde cilt kanseri olan kişilerde,

  • Kanser hastalığı olna kişilerde,

  • Uygulama bölgesinde sedef hastalığı ya da ekzema olması durumunda,

  • Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerde

yapılamaz.


287 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yorumlar


bottom of page